ABB

ASKİ'de Dijital Dönüşüm Başlıyor

ANKARA (Web Sitesi) - Web Sitesi | 27.05.2024 - 12:04, Güncelleme: 27.05.2024 - 12:04
 

ASKİ'de Dijital Dönüşüm Başlıyor

ASKİ Genel Müdürlüğü, Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) iş birliği ile “ASKİ’nin Dijital Dönüşümü” projesini hayata geçiriyor.
ASKİ Genel Müdürlüğü, Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) iş birliği ile “ASKİ’nin Dijital Dönüşümü” projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında kurumun 30 yıllık bilişim altyapısı; ASKİ nin kameralı güvenlik sistemi olan İzleme, Kontrol ve Veri Toplama (SCADA) Sistemi, abone veri tabanı, bilgi işlem veri güvenliği ve Coğrafi Bilgi Sistemlerinin modernize edilmesi hedefleniyor. Yerel ve ulusla yönetim kuruluşları günümüzde hizmetlerinde teknolojiyi bol bol kullanıyor. Yüzbinlerce insana aynı anda hizmet vermek ve süreç takibi gibi hizmetleri teknoloji ile takip eden kurumlar kendi içinde dönem dönem bazı yenilemeler gerçekleştiriyor. ( Ankara Haber )  AMAÇ DAHA İYİ HİZMET Ankara'nın suyundan sorumlu olan ASKİ'de daha iyi hizmet verebilmek ve kullandığı yöntemleri daha iyisi ile değiştirebilmek adına bir dönüşüm sürecine girdi. ASKİ yetkilileri ile Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı iş birliği ile başlanılan proje ile ASKİ'nin gelece 30 yıllık hizmet yönteminin yenilenmesi ve sitemin oturtulması hedefleniyor. “DAHA ETKİN BİR SU VE ATIK SU İŞLETMESİ” Ankara'daki milyonlarca abonesine en güncel şekli ile hizmet vermek isteyen ASKİ'de bir imza töreni gerçekleştirildi. Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı yetkilileri ile ASKİ, yönetimini bir araya getiren törende ASKİ için çalışma vurgusu yapıldı. Törende konuşan ASKİ Genel Müdürü Memduh Akçay “Söz konusu yenilikler ile daha etkin bir su ve atık su işletmesi sağlanacak. Abone veri tabanının yenilenmesi yasa dışı tüketimin tespitini kolaylaştıracak. Ayrıca pompa istasyonlarında işletme optimizasyonu ile daha az enerji tüketmenin yolları da araştırılacak” şeklinde konuştu. Söz konusu imza töreninde her iki heyet anlaşmanın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Tarafların gerçekleştirdiği tören  fotoğraf çekimi ile sonlandırıldı. ( Tarafsız )   
ASKİ Genel Müdürlüğü, Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) iş birliği ile “ASKİ’nin Dijital Dönüşümü” projesini hayata geçiriyor.

ASKİ Genel Müdürlüğü, Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı (USTDA) iş birliği ile “ASKİ’nin Dijital Dönüşümü” projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında kurumun 30 yıllık bilişim altyapısı; ASKİ nin kameralı güvenlik sistemi olan İzleme, Kontrol ve Veri Toplama (SCADA) Sistemi, abone veri tabanı, bilgi işlem veri güvenliği ve Coğrafi Bilgi Sistemlerinin modernize edilmesi hedefleniyor.

Yerel ve ulusla yönetim kuruluşları günümüzde hizmetlerinde teknolojiyi bol bol kullanıyor. Yüzbinlerce insana aynı anda hizmet vermek ve süreç takibi gibi hizmetleri teknoloji ile takip eden kurumlar kendi içinde dönem dönem bazı yenilemeler gerçekleştiriyor. ( Ankara Haber

AMAÇ DAHA İYİ HİZMET

Ankara'nın suyundan sorumlu olan ASKİ'de daha iyi hizmet verebilmek ve kullandığı yöntemleri daha iyisi ile değiştirebilmek adına bir dönüşüm sürecine girdi. ASKİ yetkilileri ile Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı iş birliği ile başlanılan proje ile ASKİ'nin gelece 30 yıllık hizmet yönteminin yenilenmesi ve sitemin oturtulması hedefleniyor.

“DAHA ETKİN BİR SU VE ATIK SU İŞLETMESİ”

Ankara'daki milyonlarca abonesine en güncel şekli ile hizmet vermek isteyen ASKİ'de bir imza töreni gerçekleştirildi. Amerikan Ticaret ve Kalkınma Ajansı yetkilileri ile ASKİ, yönetimini bir araya getiren törende ASKİ için çalışma vurgusu yapıldı. Törende konuşan ASKİ Genel Müdürü Memduh Akçay “Söz konusu yenilikler ile daha etkin bir su ve atık su işletmesi sağlanacak. Abone veri tabanının yenilenmesi yasa dışı tüketimin tespitini kolaylaştıracak. Ayrıca pompa istasyonlarında işletme optimizasyonu ile daha az enerji tüketmenin yolları da araştırılacak” şeklinde konuştu.

Söz konusu imza töreninde her iki heyet anlaşmanın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. Tarafların gerçekleştirdiği tören  fotoğraf çekimi ile sonlandırıldı. ( Tarafsız

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve tarafsizhaber.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.