ABB

Yenimahalle’de Enerji Üreten Pazarlar

ANKARA 02.01.2024 - 10:17, Güncelleme: 02.01.2024 - 10:17
 

Yenimahalle’de Enerji Üreten Pazarlar

Çevre dostu projelerle adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi, Kent-Koop ve Ergazi Mahalleleri güneş enerjili pazar yerlerinin ardından Kardelen Mahallesi pazar yerini de düzenlenen törenle hizmete açtı.
Yenimahalle Belediyesi 5 ayrı mahallede bulunan pazar yerlerinin üstünü kapatıp GES kurarak enerjide ciddi bir tasarrufun altına imza atıyor. Pazar esnafı ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ın yanı sıra Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Hüseyin Boran, Ankara Pazarcılar Odası Başkanı Recep Ayhan, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. ( Ankara Haber )  Sayısını artıracağız Mahalle sakinlerine seslenen Başkan Yaşar, “Bu yıl içerisinde 5 adet pazar yerimizi yeniden tasarladık. Ülkenin içinde bulunduğu koşulları ve enerji maliyetlerinde ki artışı hepimiz biliyoruz. Dışarıdan ithal ettiğimiz petrol ve doğalgaz ile enerji ihtiyacını karşılıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak ilçenin dört bir yanına konumlandırdığımız tesislerimizde elektrik ihtiyacı için ciddi para ödüyoruz. Bu ağır maliyetten belediyemizi kurtarmak ve hizmet binalarımızın elektrik ihtiyacını karşılamak adına pazar yerlerinin üstünü kapatarak güneş enerji panelleri kuruyoruz.Bu pazarlarda üretilecek enerjiden kalan ihtiyaç fazlasını TEİAŞ’a vereceğiz. Bu da belediye bütçemize katkı sağlayacak. Dört tarafı denizlerle çevrili, doğası her ürünü yetiştirmeye müsait olan ülkemizde, yeşil enerjiden yeteri kadar faydalanamıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak doğamızı korumak ve enerji sarfiyatını azaltmak için önümüzdeki dönemde de diğer pazar yerlerimizi aynı şekilde güneş enerjisi panelleri yerleştirmeyi planlıyoruz” dedi. Yaşar’a teşekkür Kardelen Mahallesi Muhtarı Elif Ayyıldız da “Bugün mahallemiz için önemli bir gün. Cumhuriyetimizin 100. Yılında modern bir halk pazarı hizmete giriyor. Fethi Başkanımız çevreye duyarlı bir ilçe yaratma hedefi doğrultusunda pazarımızın üzerini kapattı ve güneş enerji panellerini konumlandırdı. Ekolojik dengeyi koruyan ve enerji tasarrufu sağlayan bu yatırım için başkanımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşımız daha rahat bir şekilde alışveriş yapacak. Bunun yanında kapalı alanda birçok etkinliğin düzenlenmesine de olanak sağlanacak. 15 yıldır her ihtiyacımıza çözüm üretmek için uğraş veren belediye başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. Kısa bir konuşma yapan Ankara Pazarcılar Odası Başkanı Recep Ayhan ise her zaman esnafın yanında olduğunu vurguladığı Başkan Yaşar’a pazarcı esnafı adına teşekkür etti. ( Tarafsız ) 
Çevre dostu projelerle adından söz ettiren Yenimahalle Belediyesi, Kent-Koop ve Ergazi Mahalleleri güneş enerjili pazar yerlerinin ardından Kardelen Mahallesi pazar yerini de düzenlenen törenle hizmete açtı.

Yenimahalle Belediyesi 5 ayrı mahallede bulunan pazar yerlerinin üstünü kapatıp GES kurarak enerjide ciddi bir tasarrufun altına imza atıyor. Pazar esnafı ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ın yanı sıra Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Hüseyin Boran, Ankara Pazarcılar Odası Başkanı Recep Ayhan, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. ( Ankara Haber

Sayısını artıracağız

Mahalle sakinlerine seslenen Başkan Yaşar, “Bu yıl içerisinde 5 adet pazar yerimizi yeniden tasarladık. Ülkenin içinde bulunduğu koşulları ve enerji maliyetlerinde ki artışı hepimiz biliyoruz. Dışarıdan ithal ettiğimiz petrol ve doğalgaz ile enerji ihtiyacını karşılıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak ilçenin dört bir yanına konumlandırdığımız tesislerimizde elektrik ihtiyacı için ciddi para ödüyoruz. Bu ağır maliyetten belediyemizi kurtarmak ve hizmet binalarımızın elektrik ihtiyacını karşılamak adına pazar yerlerinin üstünü kapatarak güneş enerji panelleri kuruyoruz.Bu pazarlarda üretilecek enerjiden kalan ihtiyaç fazlasını TEİAŞ’a vereceğiz. Bu da belediye bütçemize katkı sağlayacak. Dört tarafı denizlerle çevrili, doğası her ürünü yetiştirmeye müsait olan ülkemizde, yeşil enerjiden yeteri kadar faydalanamıyoruz. Yenimahalle Belediyesi olarak doğamızı korumak ve enerji sarfiyatını azaltmak için önümüzdeki dönemde de diğer pazar yerlerimizi aynı şekilde güneş enerjisi panelleri yerleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Yaşar’a teşekkür

Kardelen Mahallesi Muhtarı Elif Ayyıldız da “Bugün mahallemiz için önemli bir gün. Cumhuriyetimizin 100. Yılında modern bir halk pazarı hizmete giriyor. Fethi Başkanımız çevreye duyarlı bir ilçe yaratma hedefi doğrultusunda pazarımızın üzerini kapattı ve güneş enerji panellerini konumlandırdı. Ekolojik dengeyi koruyan ve enerji tasarrufu sağlayan bu yatırım için başkanımıza teşekkür ediyorum. Vatandaşımız daha rahat bir şekilde alışveriş yapacak. Bunun yanında kapalı alanda birçok etkinliğin düzenlenmesine de olanak sağlanacak. 15 yıldır her ihtiyacımıza çözüm üretmek için uğraş veren belediye başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Kısa bir konuşma yapan Ankara Pazarcılar Odası Başkanı Recep Ayhan ise her zaman esnafın yanında olduğunu vurguladığı Başkan Yaşar’a pazarcı esnafı adına teşekkür etti. ( Tarafsız

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve tarafsizhaber.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.